Zmiany w silniku i Fizyki Cd.

Ostatni czas upłynął pod znakiem zmian i dobrych nowin.

Tanki stały się moim zaliczeniem na jeden z przedmiotów na studiach a więc dzięki temu nie będę musiał się za bardzo odrywać od ich tworzenia przez najbliższy czas.

Jak widać w temacie nastąpiły również pewne zmiany w moim silniku. Z powodu, że silnik się rozrusł a nie wszystkie jego elementy będą potrzebne we wszystkich projektach na nim opartych. Zdecydowałem się na rozbicie go na moduły z których każdy jest oddzielną biblioteką. Podział ten można obejrzeć poniżej.  


Dodatkowo w ostatnim czasie rozwinąłem fizykę. Wcześniejsze problemy z bulletem powoli się rozwiązują a ja utwierdzam w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru decydując się tą właśnie bibliotekę. Podczas pisania fizyki skupiam się głównie na elementach potrzebnych do Tanków gdyż terminy gonią:] (w końcu jakiś deadline:]) a do zrobienia jest dość sporo. 

Podczas pisania staram się też o wygodę użycia fizyki, starając się przy tym nie ograniczać możliwości oferowanych przez bulleta.  A niestety okazuje się, że nie jest to takie proste jak by się wydawało i pewnie jeszcze w trakcie pisania dość sporo się zmieni. 

Kolejną nowinką jest to, że projekt dorabia się powoli porządnego UML'a oraz dokumentacji. Najpierw będą to moduły zajmujące się grafiką3D i fizyką a potem będę starał się uzupełniać braki w pozostałych projektach.

Comments

Popular posts from this blog

Query commands execution

Hierarchy - UI improvement

W.U. 0x20